تحلیل دستمزد مدیران و متخصصین ITSM

صفحه اول » مقالات تخصصی » مقالات عمومی » تحلیل دستمزد مدیران و متخصصین ITSM
تحلیل دستمزد مدیران و متخصصین ITSM
4.3 (86.67%) 3 نظر

it_photoITSMf (Information Technology Service Management Forum) یا انجمن مدیریت خدمات فناوری اطلاعات دارای چندین شعبه در سرتاسر دنیا می­باشد که شعب امریکا، انگلستان و هلند آن جزء پرکارترین ها محسوب می­شوند و هرساله تعداد زیادی مقاله، تحقیق و گزارش در اختیار علاقه مندان به حوزه مدیریت خدمات فناوری اطلاعات (ITSM) در دنیا قرار می­دهند.

ITSMf امریکا امسال دومین گزارش خود را با عنوان IT Service Management Salary Survey که از گردآوری و تحلیل دستمزد مدیران و متخصصین ITSM به دست می آید منتشر کرده است. این گزارش نسبت به گزارش سال قبل تعداد بیشتری از افراد را پوشش داده، سوالات آن بسیار تخصصی تر شده و علاوه بر آن به سراغ افرادی رفته است که تقریباً تمامی فعالیت سالانه آنان، فعالیتهایی در حوزه ITSM می باشد. این گزارش شامل نکات بسیار جالب و خواندنی است که در آن سعی شده با دقت بسیار بالا به گردآوری اطلاعات درآمدی مدیران ITSM پرداخته شود. منظور از دقت بالا این است که تغییرات درآمدی مدیران ITSM در مقایسه با یک عنصر موثر در درآمد و با تقریباً ثابت نگه داشتن مابقی عناصر و شرایط مورد ارزیابی قرار گرفته است. به عنوان مثال فارغ از همه شرایط فنی، تجربی و … در آمد مدیران و کارشناسان ITSM با توجه به نوع مدرک ITIL Expert آنها مورد بررسی و مقایسه قرار گرفته و نتایج آن بدین صورت به دست آمده است:

  1. درآمد میانگین مدیر یا کارشناس ITSM به شرطی که مدرک ITIL Expert وی پس از گذراندن آزمونهای ITIL V3 (نسخه سوم) به دست آمده باشد برابر با 125.630 دلار امریکا در هر سال است.
  2. در آمد میانگین مدیر یا کارشناس ITSM به شرطی که مدرک ITIL Expert وی پس از گذراندن آزمونهای ITIL V2 (نسخه دوم) به دست آمده باشد برابر با 138.702 دلار امریکا در هر سال است. (این موضوع ربطی به تقدم و تاخر زمانی دریافت مدارک ندارد و برای فردی که آزمونهای نسخه سوم ITIL را در سال 2008 و فرد دیگری که آزمونهای نسخه دوم ITIL را در سال 2010 با موفقیت گذرانده  اند نیز صادق است.)
  3. درآمد میانگین مدیر یا کارشناس ITSM به شرطی که مدرک ITIL Expert وی پس از گذراندن آزمونهای ITIL V2 (نسخه دوم) و آزمونهای ITIL V3 (نسخه سوم) به دست آمده باشد برابر با 148.043 دلار امریکا در هر سال است.

در قسمت دیگری از این گزارش امنیت شغلی یا وفاداری مدیران و متخصصان ITSM به شرکت کنونی یا گذشته آنان فارغ از میزان دستمزدشان مورد سنجش قرار گرفته که نتایج نشان می دهد حدود یک سوم (30.5 درصد)  مدیران و کارشناسان ITSM دارای سابقه همکاری بالای ده سال با شرکت کنونی محل فعالیتشان می باشند که در مقایسه با دیگر تخصص ها آمار بسیار قابل ملاحظه ایست.

دیدگاه خود را ثبت کنید