در جلسه دموی ابزار ITSM چه سوالاتی بپرسیم؟

صفحه اول » مقالات تخصصی » مقالات عمومی » در جلسه دموی ابزار ITSM چه سوالاتی بپرسیم؟
در جلسه دموی ابزار ITSM چه سوالاتی بپرسیم؟
4.8 (95%) 4 نظر

حالا که شما تصمیم گرفتید که یک ابزار مدیریت خدمات فناوری اطلاعات (ITSM) برای پیشخوان خدمت سازمانتان داشته باشید که هم بتواند کیفیت را بهبود دهد و هم هزینه های سرویس به مشتری را کم کند،  شما چطوری می توانید بر اساس جلسات دمویی که داشتید مطمئن شوید که ابزاری انتخاب کرده اید که با نیازهای سازمان شما سازگاری دارد؟

این سه مرحله به شما در فرایند دمو کمک می کند:

  • در جلسه دمو خودتون را به مدل دموی استاندارد محدود نکنید

در حالیکه این خیلی مهم است که یک جلسه دموی ساخت یافته داشته باشیم به جای اینکه یک جلسه بدون هدف داشته باشیم اما این نیز مهم است که جلسه دمویی داشته باشیم که بر روی نیازهای خاص سازمان تمرکز کند. یک پیش نویس تهیه کنید و بفرستید، نقاط ضعف (pain points) کلیدی سازمانتان را بگویید و توضیح دهید که چطور می خواهید از راه حل ITSM  استفاده کنید. اولویت های شما چیست و چه مسائلی در سازمان شما وجود دارد که در سریعترین زمان ممکن باید برطرف شوند. در جلسه دمو بخواهید که بر روی ویژگی ها و مشخصاتی تمرکز شود که بتواند پاسخگوی نیازهای شما باشد و به نقاط ضعف سازمان شما اشاره کند. از پرسیدن سوال برای بار دوم، جزییات دقیق قسمت های کلیدی که برای سازمان شما حیاتی است دریغ نکنید.

  • سوال بپرسید

سوالات زیادی بپرسید. در مورد محصول سوال بپرسید، اینکه سازمان های دیگری که مشابه با سازمان و یا صنعت شما هستند چگونه از این محصول استفاده میکنند و چگونه به آنها کمک می کند. در مورد سایز پروژه های پیاده سازی شده و نتایجشان بپرسید. در مورد ارائه دهنده، سوابقش بپرسید. میزان وفاداری به مشتریانشان را بررسی کنید چون قرار است برای سالها سرمایه گذاری شود بنابراین، شما باید بدانید که وارد یک مشارکتی می شوید که کارآمد و مفید خواهد بود.

  • پیشنهاد محصول را بررسی کنید

محصول فقط یک محصول است. چیزی که آن را متمایز می کند، خدماتش است. در حوزه مدیریت خدمات شما می دانید که یک سرویس خوب می تواند همه چیز را تغییر دهد. آیا شما با  این محصول که تازه دیده اید خوشحال هستید؟ حالا وقت این است که در مورد پیاده سازی، آموزش، پشتیبانی و هر آنچه که راه حل ITSM را با سازمان شما سازگار میکند، بپرسید. این بحث و گفتگو به شما دیدی کلی درباره محصول و خدماتش می دهد و هم چنین شما می توانید هزینه های واقعی یعنی هزینه های عملیاتی (OPEX) و سرمایه گذاری(CAPEX) را ارزیابی کنید.

سرمایه گذاری برای یک ابزار ITSMای یک قدم بزرگ برای رسیدن به اهداف بزرگ تیم تان و اهداف کلیدی کسب و کار و سازمان شماست. همانطور که در حال بررسی این مارکت هستید که چه چیزهایی پیشنهاد می دهند، مطمئن شوید که سوالات بجایی را بپرسیده اید. پس از همه اینها، ITSM همه چیز درباره تجربیات مشتری است. در این لحظه شما مشتری هستید و این تجربه شخصی شماست. بیشترین استفاده را از آن ببرید!

مرکز مشاوره رایزن سامانه گستر به عنوان ارائه کننده یکی از برترین ابزارهای ITSM، محصول شرکت ماروال انگلستان آماده است تا جلسات ارائه این محصول را در اولین فرصت برای شما برگزار نماید. لذا در صورت تمایل میتوانید با شماره تلفن 88508085 و داخلی 2 تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید