دوره مدلسازی فرآیندهای کسب و کار با استفاده از BPMN

صفحه اول » رویدادها » دوره مدلسازی فرآیندهای کسب و کار با استفاده از BPMN
دوره مدلسازی فرآیندهای کسب و کار با استفاده از BPMN
4.7 (94.4%) 25 نظر
نقشه فرآیند زبان مشترکی میان تمامی افراد سازمان!

معرفی دوره

BPMN Logo

BPMN Logo

مدلسازی فرآیندهای کسب و کار به کمک BPMN(Business Process Modeling Using BPMN) یکی دیگر از دوره های این مرکز آموزش است. در این دوره با مفاهیم کلیه مدلسازی فرآیند و همچنین ابزار مدلسازی BPMN آشنا خواهید شد. BPMN نسخه 2 در حال حاضر مطرح ترین ابزار برای مدلسازی فرآیندهای کسب و کار به حساب میاید.

بزرگترین چالش کسب و کار عبارت است از تنوع، پیجیدگی و تغییر محیط؛ در نتیجه به مرور زمان نیاز به یک روش و سیستمی برای تعریف، مدیریت، تحلیل و بهینه‌سازی فرآیندهای کسب و کار احساس شد. در راستای موفقیت کسب‌وکار و کنترل و نظارت بر اجرای فعالیت‌های سازمان، تمامی کسب‌وکارها فرآیندهای مشخصی از مجموعه‌ای از فعالیت‌های به هم مرتبط را در ذهن خود ترسیم می‌نمایند. کسب‌وکار با هدف اینکه اجرای این فرآیندها به افراد وابسته نشود، آنها را مستند می‌نماید و توالی فعالیت‌های مختلف فرآیند را به همراه شرح دستورالعمل و ورودی و خروجی هر آن‌ها را نمایش می‌دهد.

BPMN چیست؟

BPMN یک زبان ساخت یافته میباشد که بصورت قابل درک فرآیندهای سازمان را به یک مدل ویژوال تبدیل میکند. BPMN کمک میکند تا یک فهم مشترک و عمومی در سطح سازمان ایجاد گشته و این امر تاثیر بسزایی در تسهیل روابط سازمانی خواهد داشت. مدلهای ترسیم شده بر اساس BPMN قابلیت اجرا توسط ابزارهای BPMS را دارا میباشند. توجه داشته باشید که حتی فرآیندهای بسیار پیچیده سازمانی نیز قابلیت مدلسازی توسط BPMN را خواهند داشت.

مخاطبان دوره

  • تحلیل‌گران کسب‌وکار
  • تحلیل‌گران سیستم
  • مدل‌سازهای داده
  • مدل‌سازهای فرآیند

 

اهداف دوره

در این دوره شما با مفاهیم اولیه و پیشرفته طراحی و ترسیم نقشه فرآیندی با کمک استاندارد BPMN آشنا خواهید شد.

  • آشنایی با زبان نمادین ترسیم فرآیندهای کسب‌وکار BPMN و ترسیم فرآیندهای کسب‌وکار با آن
  • حل و رفع مسائل و مشکلات عملی و اجرایی کسب‌وکار با کمک BPMN

پیشنیاز

برای این دوره پیش نیاز خاصی در نظر گرفته نشده است. اما آشنایی با مفاهیم طراحی فرآیند، ابزارهای مدلسازی و … میتواند به درک بهتر مفاهیم ارائه شده در دوره از سوی مخاطب کمک کند.

 

ویژگیهای دوره

– برگزاری دوره توسط موسسه ITpreneurs از معتبرترین مراکز بین المللی در حوزه آموزش مدیریت فناوری اطلاعات
– محتوای تهیه شده با مشارکت موسسه RG Freeman Group

 

زمان و محل برگزاری

زمان برگزاری :

زمان قطعی برگزاری این دوره در فصل زمستان متعاقبا اعلام خواهد شد. اما شما میتوانید با استفاده از فرم زیر حضور خود را رزرو کنید.

 

مرکز آموزش رایزن سامانه گستر

تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان میرزای شیرازی، خیابان عرفان، پلاک 26، واحد 8

ثبت نام و پرداخت آنلاین

– شهریه ثبت نام شامل بسته آموزشی (جزوه، خودکار و …)، 2 میان وعده در هر روز به همراه ناهار و گواهینامه حضور در دوره خواهد بود.
– مهلت انصراف مکتوب از حضور در دوره حداکثر یک هفته قبل از شروع دوره می باشد. مرکز آموزش تنها در صورت دریافت نامه انصراف در موعد مقرر قادر به عودت 80% شهریه پرداختی خواهد بود.
– با هماهنگی قبلی برگزاری دوره در محل سازمان ها و به شکل اختصاصی امکان پذیر می باشد.

ثبت نامی ها

ثبت نام برای این رویداد به اتمام رسیده است.