متخصصین مدیریت خدمات فناوری اطلاعات در سال ۲۰۳۰: آینده ای پر از فرصت!

صفحه اول » مقالات تخصصی » وبلاگ » متخصصین مدیریت خدمات فناوری اطلاعات در سال ۲۰۳۰: آینده ای پر از فرصت!
متخصصین مدیریت خدمات فناوری اطلاعات در سال ۲۰۳۰: آینده ای پر از فرصت!
5 (100%) 6 نظر

آینده ITSM

یک تحقیق جدید و مهم که در زمینه بررسی «چشم انداز صنعت مدیریت خدمات فناوری اطلاعات (ITSM) در سال 2030» انجام شد حاکی از سطح بالای خوش بینی نسبت به آینده این صنعت است که نشان می­دهد چارچوب‌های مدیریت خدمات به منظور حمایت از استفاده گسترده ­تر از فناوری در سازمان­ها اجرا می­گردد.

این گزارش AXELOS نشان می­دهد که متخصصین مدیریت خدمات فناوری اطلاعات آینده روشنی را برای این صنعت مشاهده می­کنند چرا که 77% آن­ها درباره این امر توافق نظر دارند که واحدهای تجاری غیرفنی بیشتر درگیر حوزه نظارت خدمات، استراتژی خدمات و طراحی خدمات خواهند شد و همچنین معتقدند تعاملات کاربر نهایی با فناوری اطلاعات نیز ساده­تر و دوستانه­تر شده و از پیچیدگی­های آن کاسته می­شود.

آن­ها از پیشرفت­هایی همچون هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین استقبال می­کنند. 77% آن­ها اظهار داشتند که معتقدند این تمایلات تغییر بسزایی بر روی نیروی­ کار در زمینه فناوری اطلاعات می­گذارد که موجب آزاد شدن متخصصین مدیریت خدمات فناوری اطلاعات از وظایف و کارهای روزمره­ شان شده و زمان بیشتری را در اختیارشان قرار می­دهد تا به تقاضاهای مربوط به خلاقیت و ورودی «انسانی» بیشتر پاسخ دهند.

بنا بر این گزارش، نگرانی­های متخصصین مدیریت خدمات فناوری اطلاعات نسبت به آینده عمدتا درباره آن است که چگونه با فناوری، که با این سرعت تصاعدی از هر جهت رو به پیشرفت است، همگام شوند. 90% آن­ها نسبت به اینکه فناوری­های جدید خطرات جدیدی را به همراه دارند که نیازمند یک مدیریت بادقت است توافق نظر دارند. این در حالی است که 92% آن­ها موافق آن­ اند که متخصصین مدیریت خدمات فناوری اطلاعات به یک دیدگاه راهبردی قوی­تر و هم­تراز با کسب و کار گسترده­تر نیاز دارند.

همچنین 91% آن­ها تایید می­کنند که حملات سایبری، رخنه­ های امنیتی و هک کردن ها به رشد خود ادامه ­می­دهد و تهدید بزرگ­تری برای کسب و کار به حساب می­آیند و 89% فکر می­کنند که توسعه اتوماسیون جانشین فعالیت­های تکراری فناوری اطلاعات شده و زمان بیشتری را در اختیار مدیران خدماتی می­گذارد تا بر روی ارائه­ ارزش بیشتر به سازمان­هایشان تمرکز کنند.

Peter Hepworth، مدیرعامل شرکت AXELOS اظهار داشت: «ما این تحقیق را به منظور دریافت یک بینش وسیع­تر نسبت به پیش­بینی مشتریانمان درباره آینده صعنت فناوری اطلاعات انجام دادیم تا بدین ترتیب این دیدگاه ها به ما کمک کند تا مطمئن شویم چارچوب ITIL در آینده نیز به اندازه امروز مرتبط و کاربردی با این صنعت باقی خواهد ماند.»

«مشاهده اینکه اکثر قریب به اتفاق متخصصین مدیریت خدمات فناوری اطلاعات به اندازه ما نسبت به آینده فناوری اطلاعات پرانرژی، خوشحال و خوش­بین هستند بسیار دلگرم کننده است. شاید این باور که مدیریت خدمات در تمامی بخش­های صنعت گسترش خواهد یافت توجه همه را به خود جلب کرده است (از آنجایی که فناوری اطلاعات در همه چیز ما ریشه دوانده است، از بیان دوباره آن بعد از مدیریت خدمات صرف نظر کردیم). پس حالا موقع آن رسیده است که بهروشهای مدیریت خدمات فناوری اطلاعات را انتخاب کرده و آن­ها را در سراسر سازمان اجرا کنیم.»

AXELOS در اکتبر 2016 از 330 نفر از متخصصین فناوری اطلاعات نظرسنجی کرد.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید