شرکت رایزن سامانه گستر از سال 1386 تا سال 1389 با نام موسسه فناوری اطلاعات آریانا مشغول به فعالیت بوده است. در آن دوران درکنار فعالیت اصلی شرکت یعنی مشاوره و پیاده سازی سیستم ها و فرآیندهای مدیریت خدمات فناوری اطلاعات، فعالیتهایی در حوزه آموزشی تخصصی مدیریت خدمات فناوری اطلاعات نیز انجام می گرفته که تمامی فعالیتهای آموزشی آن دوران تحت اعتبار شرکت ITpreneurs هلند انجام می شد و موسسه فناوری اطلاعات آریانا به عنوان شریک تجاری شرکت ITpreneurs، مورد تایید تمامی مراجع جهانی از جمله مراکز بین¬المللی آزمون بود. پس از سه سال فعالیت آموزشی، شرکت ITpreneurs به موسسه فناوری اطلاعات آریانا پیشنهاد ارتقا از شریک تجاری به دفتر نمایندگی ITpreneurs البته پس از برآورده سازی چند الزام را ارائه نمود که همین الزامات مقدمه ای برای انتقال تمامی پرسنل، تجربیات، مدرسین، محتواهای آموزشی و در کل کلیه داشته های موسسه فناوری اطلاعات آریانا به شرکت تازه تاسیس دیگری با نام شرکت مشاوره مدیریت رایزن سامانه گستر را فراهم نمود. شرکت مشاوره مدیریت رایزن سامانه گستر پس از برآورده نمودن الزامات لازم که از جمله آنها می توان به استاندارد سازی کلیه فعالیتهای آموزشی اشاره کرد، در نهایت موفق به دریافت گواهینامه های مدیریت کیفیت ISO 9001:2008 و تاییدیه مدیریت کیفیت در آموزش IWA2:2007 در حوزه ارائه مشاوره، برگزاری آموزش و آزمون های تخصص فناوری اطلاعات و مدیریت پروژه گردید. اخذ این گواهینامه ها به عنوان اولین و تنها دارنده این گواهینامه در ایران، موجب ادامه همکاری شرکت مشاوره مدیریت رایزن سامانه گستر و ITpreneurs هلند به عنوان دفتر نمایندگی با درجه ممتاز گردید. از سال 1389 تا کنون شرکت مشاوره مدیریت رایزن سامانه گستر در کنار حفظ و ارتقای همکاری آموزشی با شرکت ITpreneurs هلند، در حوزه مشاوره و پیاده سازی استانداردها و ابزارهای مدیریت فناوری اطلاعات و مدیریت پروژه نیز فعالیت داشته و موفق به اخذ قراردادهای همکاری دیگری نیز شده است که از جمله آنها می توان به قرارداد نمایندگی از طرف گروه SimpliLearn ایالات متحده و قرارداد نمایندگی انحصاری ارائه و پشتیبانی ابزار مدیریت سرویس MSM شرکت MARVAL انگلستان اشاره کرد.

دانلود

دانلود کاتالوگ

این شرکت در طول فعالیت خود در زمینه های آموزش، مشاوره، پیاده سازی و ابزارهای مرتبط با حوزه های مدیریت فناوری اطلاعات به خدمت رسانی مشغول بوده است. واحدهای آموزش و مشاوره این شرکت هر یک توانسته اند تا امروز به طیف گسترده ای از مشتریانِ متنوع به ارائه خدمت بپردازند. مشتریان شرکت مشاوره مدیریت رایزن سامانه گستر را سازمانها، موسسات و شرکتهای دولتی و خصوصی تشکیل داده که هر کدام متناسب با نیاز خود از خدمات این مجموعه بهره برده اند.

این شرکت با بهره گیری از تیم کارشناسان خود که همگی از دانش آموختگان دانشگاههای معتبر کشور هستند و تکیه بر حمایت مشاوران بین المللی داخلی و خارجی همواره بالاترین سطح کیفیت خدمات تخصصی در حوزه های مختلف مرتبط با مدیریت فناوری اطلاعات را به مشتریان خود ارائه نموده است.

در حال حاضر این شرکت در سه حوزه زیر مشغول به فعالیت میباشد.

آموزشهای تخصصی
مرکز آموزش رایزن سامانه گستر امروز، پس از برگزاری بیش از 200 کارگاه آموزشی و نمایندگی موسسات معتبر بین المللی در حوزه های مرتبط با مدیریت فناوری اطلاعات یکی از برترین مراکز پیشگام و فعال در حوزه آموزشهای تخصصی مدیریت فناوری اطلاعات میباشد.

توضیحات بیشتر
مشاوره و پیاده سازی
واحد مشاوره “رایزن سامانه گستر” توانسته است تا به امروز با بهره گیری از کارشناسان خبره خود در حوزه های مرتبط با مدیریت فناوری اطلاعات (ITIL, COBIT, ISO 20000, Service Desk, PRINCE2 و …) به ارائه خدمات مشاوره ای کارآمدی در این حوزه مبادرت ورزد.

توضیحات بیشتر
راهکارهای نرم افزاری
این مجموعه به عنوان نماینده انحصاری شرکت “ماروال انگلستان” در ایران، ارائه دهنده خدمات مشاوره، فروش، راه اندازی و پشتیبانی سامانه نرم افزاری این شرکت به نام MSM به عنوان یکی از برترین محصولات نرم افزاری حوزه مدیریت فناوری اطلاعات (برخوردار از 15 فرآیند PinkVerify شده) میباشد.

توضیحات بیشتر
گواهینامه ها و عضویتهای شرکت مشاوره مدیریت رایزن سامانه گستر