در فضای رقابتی امروز،  فناوری اطلاعات و بکارگیری اثربخش آن در سازمان­ها کمک شایانی در همسویی اهداف کسب­ وکار و  فناوری اطلاعات، ارائه بهنگام و کارایی خدمات و  ارتقای رضایت مشتریان می­نماید. در عصر حاضر اطلاعات حکم قلب سازمان را دارند و حفظ و نظارت و حاکمیت بر آنها نقش مهمی را در افزایش سود نهایی سازمان و  موفقیت آن ایفا می­نماید. موارد فوق سازمان­ها را بر آن داشته که اقدام به استاندارد نمودن و پیشرفت خدمات فناوری اطلاعات خود نموده و سعی نمایند که سازمان خود را به فناوری­های روز دنیا تجهیز نمایند.

در سطح جهان استانداردها و چارچوب­های زیادی در حوزه مدیریت فناوری اطلاعات وجود دارد که شاخص­ ترین و پرکاربردترین آنها عبارتند از: ITIL, ISO/IEC 20000, COBIT, ISO/IEC 27001,…

چارچوب ITIL با توجه به ویژگی­های منحصربفردی که دارا می­باشد؛ از همان بدو ورود در دهه 80 میلادی به عنوان مهمترین و قابل قبول­ترین چارچوب برای مدیریت خدمات در صنعت فناوری اطلاعات بشمار می­رود و مورد توجه عموم قرار دارد. شایان ذکر است، این چارچوب زمانی به طور اثربخش و کارا در سازمان پیاده‌سازی خواهد شد که همسو با پیاده‌سازی ابزارهای مدیریت خدمات فناوری اطلاعات باشد. در این راستا، سازمان‌ها ماموریت مهمی پیش‌ رو دارند که از میان ابزارهای موجود، بهترین ابزار را که تطابق بیشتری با سازمان آنها دارد، را انتخاب کنند.

شرکت رایزن سامانه گستر نماینده رسمی شرکت ماروال انگلستان در ایران

نمایندگی رسمی ماروال
نمایندگی رسمی ماروال

شرکت رایزن سامانه گستر به عنوان نماینده رسمی شرکت ماروال (Marval) انگلستان، ارائه کننده خدمات مشاوره ای و نرم افزاری در حوزه ITSM از سوی این شرکت معتبر میباشد.

 

شرکت ماروال (Marval) انگلستان یکی از بزرگترین شرکت‌ها در زمینه ارائه ابزارهای مدیریت خدمات فناوری اطلاعات بر اساس بهروش ITIL می‌باشد و محصول این شرکت یکی از برترین محصولات ارزیابی شده توسط موسسه Pink Elephant محسوب می­گردد. دو کمپانی Pink Elephant و Glenfis از طرف APMGroup دارای صلاحیت ارزیابی ابزارهای ITIL هستند و بصورت مستمر ابزارها را ارزیابی و درجه‌بندی می‌نمایند. این دو کمپانی خطوط راهنمای خوبی در راستای انتخاب ابزار در اختیار مدیران سازمان قرار می‌دهد. طی ارزیابی صورت گرفته از سوی موسسه Pink Elephant محصول شرکت ماروال توانسته است تاییدیه مربوط به تمامی 16 فرآیند مهم ITIL مورد بررسی توسط این موسسه را دریافت نماید. همچنین کیفیت فرآیندهای پیاده­ سازی در این ابزار سبب شده تا بتواند جایگاه طلایی را در تطابق با چارچوب ITIL از مرجع جهانی آن یعنی موسسه AXELOS کسب کند. می‌توان اذعان داشت که با وجود این ابزار، واحدهای فناوری اطلاعات به هیچ نرم‌افزاری دیگری جهت مدیریت اثربخش خدمات خود نیاز نخواهند داشت. اعضا تیم ماروال در تألیف چارچوب ITIL و استاندارد ISO/IEC 20000 مشارکت فعال داشته ­اند که این امر همسویی ماروال با چارچوب‌ها و استاندارهای بین‌المللی را تحقق می‌بخشد. علاوه بر این، شرکت ماروال تنها شرکت مشاوره مدیریت ارائه کننده راهکار نرم افزاری می‌باشد که خود گواهینامه ISO/IEC 20000 را در همان اولین سال ارائه این استاندارد یعنی سال 2005 میلادی دریافت نموده و تا به امسال در 13 دوره متوالی ممیزی­ های سالانه آنرا تمدید نموده است. می‌توان اذعان داشت که با وجود این ابزار، واحد فناوری اطلاعات دیگر به هیچ نرم‌افزاری در حوزه مدیریت خدمات فناوری اطلاعات نیاز نخواهد داشت و انسجام و یکپارچگی آن، مدیریت فناوری اطلاعات را در سازمان شما تسهیل خواهد نمود.

 

آشنایی مختصر با نرم‌افزار ماروال

شرکت ماروال در حال حاضر جزو معدود شرکتهای فعال در حوزه ­های راهکارهای نرم افزاری، مشاوره، آموزش و … مرتبط با ITSM است که خود موفق به دریافت گواهینامه ISO/IEC 20000 گردیده است.

نرم افزار مدیریت خدمات با ارائه راه‌حل نرم‌افزاری یکپارچه و نوآورانه امکان مدیریت چندسطحی خدمات فناوری اطلاعات را فراهم می‌نماید که علاوه بر پشتیبانی از خدمات کسب و کار، ارتقا استراتژی‌های سازمانی را نیز به دنیال خواهد داشت. نرم افزار ماروال با ارائه رویکرد یکپارچه و منسجم مدیریت خدمات سازمان، بهبود مستمر خدمات و افزایش بهره‌وری سازمان را محقق می‌سازد. همچنین این ابزار از طریق بهبود رویکرد اثربخش سطح کنترل، موجب افزایش بهره‌وری کارکنان و نیز کاهش هزینه‌های عملیاتی و سرمایه‌گذاری خواهد شد. ابزار مدیریت خدمات فناوری اطلاعات ماروال (MSM) در مواجه با چالش‌های موجود در واحد فناوری اطلاعات همچون عدم تطابق خدمات با توافقنامه‌های سازمان، عدم شفافیت عملکرد واحد IT، نظام‌مند نبودن فرایندهای مرتبط با مدیریت خدمات فناوری اطلاعات بسیار راهگشا خواهد بود. ابزار MSM ابزاری کاملا سازگار با چارچوب ITIL و استاندارد ISO/IEC 20000  می‌باشد که از جمله مزیت‌های برجسته آن می‌توان به عدم نیاز به نصب توسط کاربر، مقیاس‌پذیری و امن بودن و نیز مدیریت آسان آن اشاره نمود.

ویژگی‌های کلیدی ابزار  ماروال

ابزار ماروال ابزاری است یکپارچه جهت مدیریت منسجم خدمات فناوری اطلاعات که استقرار و پیاده‌سازی آن در سازمان به توسعه و بهبود نیازمندی‌های فعلی و آینده کسب‌و‌کار کمک شایانی می‌نماید.

  • محصولی 100 درصد مبتنی بر وب
  • پشتیبانی کامل از زبان فارسی، تقویم شمسی
  • ابزاری یکپارچه جهت مدیریت اثربخش فرایندهای ITIL با رویکرد چرخه عمر خدمت
  • قابلیت استفاده کارآمد از سطوح مقدماتی تا راهکارهای پیشرفته سازمانی
  • قابلیت اتصال به دیگر سامانه­ها به کمک روش­های متنوع نظیر وب سرویس
  • قابلیت ویژه­ سازی گردش کارها، فرم­ها و ….
  • امکان ایجاد سطوح سنجش متفاوتی برای خدمات مختلف در قالب SLA و OLA

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا درخواست جلسات دموی نرم افزار با ما تماس بگیرید.

نگاهی بر برخی از مشتریان ماروال

برخی مشتریان شناخته شده ماروال