اسکرام – SCRUM

صفحه اول » اسکرام – SCRUM
اسکرام – SCRUM
5 (100%) 4 نظر

دومین دوره مالک محصول حرفه ای اسکرام – Professional Scrum Product Owner – PSPO

پیرو استقبال فعالان صنعت نرم افزار از دوره های اسکرام مرکز آموزش رایزن سامانه گستر، این مرکز بار دیگر با ارائه یک دوره جدید و کاربردی به حمایت دانشی از سازمانها و شرکتهای فعال در حوزه فناوری اطلاعات پرداخته است. این مرکز برای دومین بار در کشور دوره PSPO را با همکاری موسسه اسکرام ایران در روزهای 26 و 27 آذرماه برگزار خواهد نمود.

اطلاعات دوره

دهمین دوره اسکرام مستر حرفه ای – Professional Scrum Master

این کارگاه آموزشی دو روزه را از دست ندهید. روزهای 17 و 18 دی ماه منتظر شما هستیم. دوره ای کاربردی و جذاب با ارائه مهندس اسد صفری، ایده آل برای فعالان حوزه نرم افزار (تولید کنندگان و مدیران پروژه های نرم افزاری) و کاربردی برای تمامی افرادی درگیر پروژه های تولید محصول از هر نوعی هستند.

اطلاعات دوره

تفکر چابک یا همان Agile چیست؟

قبل از اینکه چیزی به اسم نرم افزار یا کامپیوتر (به معنای امروزی) وجود داشته باشد شرکت ها و صنعت گرانی مانند فورد یا تویوتای ژاپن با چالش هایی در حوزه تولید محصولات مشتری پسند و با کیفیت مواجه بودند. شرکت هایی که سعی در کشف روش های تولید با هزینه پایین و با کیفیت بالا داشتند و از مشاورینی چون دمینگ در سال هایی مانند 1946 بهره جستند. یعنی از زمانی که بشر اقدام به تولید محصولی کرده است سعی کرده آن را با هزینه کم تولید نماید و در همین راستا به روشها و متدهایی دست یافته است که این روش ها بعدا توسط دیگر صنعت ها مورد استفاده قرار گرفته است.

ادامه مطلب

راهنمای اسکرام

مستندات معرفی اسکرام به زبانهای مختلف دنیا در دسترس افرادی که میخواهند اطلاعاتی در رابطه با این متدولوژی کسب کنند بصورت متمرکز جمع آوری شده است.

ادامه مطلب

 

اسد صفری

مربی و تسهیل گر تفکر چابک و ناب
اسد صفری مربی و تسهیل گر تفکر چابک است، کار خود را در اوایل سال 1831 در صنعت توسعه نرم افزار شروع کرد. در زمینه های مختلفی مثل کد نویسی، تحلیل و طراحی و مدیریت در پروژه ها و شرکت های نرم افزاری کار کرده است. هم اکنون به عنوان مربی و اسکرام مستر پروژه تیم Simplicity مربوط به شرکت PCI فرانسه فعالیت می کند علاوه بر این به عنوان مشاور و مربی، مدرس پیاده سازی تفکر چابک برای سازمان و افراد نیز فعالیت دارد.
از جمله اقدامات مهم در مورد فرهنگ سازی تفکر چابک در ایران، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تالیف و ترجمه کتاب در موضوع تفکر چابک بالغ بر چهار عنوان مختلف
 • ترجمه بیانیه چابک به فارسی
 • بنیان گذاری انجمن چابک ایران
 • تاسیس موسسه اسکرام ایران
 • برگزاری اولین همایش چابک ایران
 • برگزاری بیش از 10 دوره چابک و اسکرام برای اولین بار در ایران
 • پیاده سازی تفکر چابک و متدهای آن در شرکت ها و سازمان های ایرانی

 

افتخارات

 • ذکر نام و معرفی در کتاب Who Is Agile به عنوان تنهاترین نفر از ایران و اولین نفر از خاورمیانه
 • گذراندن دوره های اسکرام با مبدع این متد Jeff Sutherland

 

مدارک بین المللی

 • CSM – Certified Scrum Master
 • PSM – Professional Scrum Master
 • PSPO – Professional Scrum Product Owner
 • Management 3.0 – Agile Leadership

مقالات مرتبط با موضوع :

پوستر قابل چاپ اسکرام

اسکرام یک متدلوژی چابک و پیشرو برای اجرای پروژه‌های پیچیده می‌باشد و از سوی سازمان‌های مطرح جهانی مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است. این رویکرد در ابتدا در حوزه توسعه نرم‌افزار مورد استفاده قرار گرفت، ولی پس از گذشت زمان به اثبات رسید که آن را می‌توان در مدیریت …

کارگاه دو روزه مالک محصول اسکرام (Professional Scrum Product Owner)

بسیاری از پروژه های نرم افزاری چیزی تولید می کنند که کسی از آن استفاده نمی کند یا در اغلب مواقع دچار تاخیر و عقب افتادن از برنامه می شوند و در نهایت محصول دیر و ناقص به دست مصرف کننده نهایی می رسد. در بسیاری از موارد این امر …

دوره اسکرام مستر (PSM) برای نهمین بار برگزار خواهد شد

مرکز آموزش رایزن سامانه گستر طی روزهای 12 و 13 آبانماه سال جاری برای نهمین بار اقدام به برگزاری دوره اسکرام مستر حرفه ای (Professional Scrum Master) خواهد نمود.

کلیه علاقمندان به شرکت در این کارگاه آموزشی میتوانند با مراجعه به برگه اختصاصی این دوره (اینجا) و یا تماس با شماره …

دوره های پاییز ITIL, BPMN, SCRUM, Service Desk

اولین دوره فصل پاییز مرکز آموزش رایزن سامانه گستر در این هفته برگزار میگردد. این دوره سی و دومین دوره عمومی ITIL Foundation میباشد که در روزهای 15 الی 17 مهرماه (چهارشنبه تا جمعه همین هفته) برگزار خواهد شد. همچنین برخی از دیگر دوره های فصل پاییز عبارتند از …

سی امین دوره عمومی ITIL در هفته اول خرداد ماه

مرکز آموزش رایزن سامانه گستر سی امین دوره عمومی ITIL Foundation خود را برای روزهای 6 الی 8 خرداد ماه برنامه ریزی کرده است. لذا با توجه به محدودیت زمان و ظرفیت، از کلیه علاقمندان به حضور در این دوره تقاضا میشود در اولین فرصت نسبت به ثبت نام …