افزایش ۴۱ درصدی بودجه امنیت فناوری اطلاعات (IT) در سال ۲۰۱۴

صفحه اول » مقالات تخصصی » مقالات تخصصی » افزایش ۴۱ درصدی بودجه امنیت فناوری اطلاعات (IT) در سال ۲۰۱۴
افزایش ۴۱ درصدی بودجه امنیت فناوری اطلاعات (IT) در سال ۲۰۱۴
4.5 (90%) 2 نظر

امنیت همواره مورد توجه و علاقه کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات بوده است. حفره ها و ‌ شکافهای امنیتی که در اخبار و رسانه ها منعکس میشوند در  ترکیب با تهدیدهای داخلی، سبب افزایش نگرانیهای متخصصان این حوزه می گردد.

تمرکز آخرین بررسی تحقیقات موسسه Tech Pro Research بر روی امنیت فناوری اطلاعات می باشد.  این تحقیق با کمک 244 مشارکت کننده از سراسر  جهان و در قالب سازمانهای بزرگ و کوچک به انجام رسیده است. نتیجه گزارش  “امنیت فناوری اطلاعات: دغدغه ها، بودجه و تمایلات”  بر روی المانهای کلیدی برگرفته از این تحقیق تمرکز دارد.

در این تحقیق ، بودجه موضوعی بسیار داغ بوده است. در کل 41 درصد پاسخ دهندگان اظهار کرده اند که  بودجه امنیت فناوری اطلاعات خود را درسال آینده افزایش خواهند داد. که این تعداد برابر با افزایشی 16 درصدی نسبت به سال 2013 میباشد. بعلاوه، تنها 13 درصد مشارکت کنندگان ادعا کرده اند که بودجه امنیت فناوری اطلاعات را در سال آینده را کاهش خواهند داد.امنیت فناوری اطلاعات

در حدود دو / سوم   پاسخ دهندگان اظهار کرده اند که اکنون با توجه به گزارشهای رسانه ها از شکافها و حفره های امنیتی، نسبت به این موضوع حساستر شده و به این حوزه اهمیت بیشتری خواهند داد. هرچند که تنها سازمانهای بزرگ با تعداد پرسنل  بالای 1000 نفر، برنامه هایی در راستای بهبود کنترلهای امنیتی خود دارند اما شرکتهای کوچکتر در این حوزه کاملا عقب مانده اند!

پرو‍ژه های امنیتی بسیاری قبلا مورد بحث و بررسی قرار گرفته اند که پرطرفدارترین پروژه این حوزه نیز در سال 2014 همچون 2013  : “توسعه فرآیندهای بهتر مدیریت ریسک” بوده است.

مدیریت ریسک

یکی از بزرگترین دغدغه های کسب و کارها در سال 2014 بحث BYOD یا همان Bring Your Own Device  خواهد بود. اولین دغدغه سازمانها در سال 2013 نداشتن آگاهی های  لازم توسط کارکنان سازمانها در زمینه حمله های مبتنی بر مهندسی اجتماعی بوده است که در سال 2014 جای خود را به مبحث BYOD و طبعات آن در سازمانها داده است. BYOD‌ مبحث در حال توسعه ای است تا آنجا که موسسه  Tech Pro Research یک نمونه از سیاستگذاری سازمانی در حوزه BYOD را تدوین و در اختیار سازمانها جهت استفاده قرار داده است.

چالشهای امنیتی فناوری اطلاعات

دیگر مباحث امنیتی که در این مقاله به آنها پرداخته شده است:

  • چالشهای مرتبط با آگاهی (هوشیاری) کارکنان
  • برترین بهبودهای مدیریت ریسک
  • حرکت به سمت مدیریت ریسک
  • مدیریت تهدیدهای داخلی
  • چالشهای BYOD

مقاله کامل را از اینجا دانلود کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید