پنج دلیل برای اینکه چرا یک مدیر باید رایانش ابری را دوست بدارد؟

صفحه اول » مقالات تخصصی » مقالات عمومی » پنج دلیل برای اینکه چرا یک مدیر باید رایانش ابری را دوست بدارد؟
پنج دلیل برای اینکه چرا یک مدیر باید رایانش ابری را دوست بدارد؟
4 (80%) 9 نظر

امروزه مدیران کسب وکارها با چالش دلهره آوری روبرو هستند: پیدا کردن راهی برای سرمایه گذاری در تکنولوژی های جدید ارتباط با مشتری و در عین حال ایجاد توازن با هزینه های بدون بهره وری خارج از کسب وکارشان؛ رویکرد فزاینده به رایانش ابری نقش بزرگی در کمک به مدیران دارد تا این توازن را برقرار کنند به این دلیل که  رایانش ابری از یک پدیده فنی-صنعتی به یک فرصت تجاری استراتژیک تبدیل شده است.  به عنوان اثبات این ادعا میتوان به سرعت تطبیق مشتری با همه چیز اشاره کرد از جمله منابع انسانی، بازاریابی، فروش، مالی و دیگر نرم افزارهای ضروری؛

5 دلیل برای دوست داشتن رایانش ابری

5 دلیل برای دوست داشتن رایانش ابری

از چندین سال پیش که رایانش ابری حتی بخشی از کسب وکار هم محسوب نمیشد چه تغییری رخ داده است؟

سه عامل عمده در این راستا:

 • اول، مشتری ها اعلام کرده اند که محصولات ابری اوراکل نیاز آنها به امنیت و اعتبار را تامین کرده اند و حتی گاهی فراتر از آن بوده اند.
 • دوم، کسب و کارها و شرکتهای بزرگ از صرف میلیون ها دلار-در بعضی موارد، ده ها یا صد ها هزار دلار- برای هماهنگ کردن سیستم ها ، نرم افزارها و شبکه های ناهمگون خسته شده اند.
 • سوم، شرکتها  میدانند که باید نسبت به نیازهای رو به رشد مشتری و شرایط متغیر بازار سرعت عمل بیشتری داشته و مسئول تر باشند ، و باور دارند که تکنولوژی ابری عملیاتشان را تسریع میکند. بسیاری از شرکتها نرم افزارهای  جدید ابری را نصب کرده و شروع به استفاده از آنها کرده اند.

بنابراین امروزه اداره کنندگان کسب وکارها می دانند که چطور شرکت آنها از تکنولوژی استفاده کند و بیشتر بودجه فناوری اطلاعات را صرف امکانات رو به رشد مشتری مداری میکنند و کمتر در تکنولوژی های پیچیده و گران قیمت IT  که قدرت رقابت با دنیای تجارت مدرن را ندارند سرمایه گذاری میکنند.

مدیران سراسر دنیا معتقدند که شرکت آنها مشکلی با مخارج فناوری اطلاعات ندارد ، ولی به این نکته اشاره میکنند که: ” ما پول زیادی در IT صرف کرده ایم اما نه در جای درست ” ، ” هزینه گزافی برای سیستمهای فرسوده وغیرقابل انعطاف که نگهداری آنها گران است وهمچنین برای نرم افزارهای به تاریخ پیوسته صرف کرده ایم وحتی بیشتر از آن بر روی پروژه های تودرتوی حجیم که به نظر نمی رسد پایانی داشته باشند و به ندرت ارزش لازمه کسب و کار را نتیجه میدهند. ”

رایانش ابری به عنوان یک پادزهر برای همه پیچیدگی ها ، هزینه ها و سردرگمی ها به مدیران کمک میکند تا با درک مشتریها و چشم اندازهای نزدیک کسب وکارشان را متحول کنند، با شکار فرصت های ایجاد شده در بازار، تسریع توسعه محصولات جدید، و با به کارگیری و رشد استعدادها درسطح جهانی.

به علاوه مدیرانی که مشتاقانه از رایانش ابری استقبال کرده اند به این نتیجه رسیده اند که داشتن یک تامین کننده ابری ضروری تر است از اشاعه رویکرد سنتی IT  مبنی بر خرید حجم زیادی قطعات از صدها و هزارها فراهم کننده IT و صرف مقدار زیادی پول و زمان برای ادغام همه آن قطعات جدا از هم. با وجود یک تامین کننده اصلی مدیران انتظار دارند سریعتر پیش بروند، کمتر هزینه کنند، و در نهایت سیستمهایی با پیچیدگی کمتر داشته باشند.

در این زمینه پنج دلیل ارزشمند وجود دارد که چرا مدیران باید رایانش ابری را دوست بدارند:

 1. تسهیل IT . در رویکرد سنتی، صنعت فناوری هزاران قسمت گسسته را بیرون میداد و از مشتری انتظار داشت ماه ها و سالها برای تجمیع آنها وقت صرف کند با صدها و هزارها کارمند فناوری اطلاعات برای ارزیابی، خرید، نصب، پیکربندی، تست، میزان سازی، به روزسازی و نظارت بر همه پرسنل. مشتریها شایسته بهتر از این هستند- صنعت IT باید هزینه و مسئولیت ساخت محصولاتی که باهم کار میکنند را متقبل شود، تا به عهده خود مشتریها نباشد.
 2. مهندسی مجدد هزینه های IT. در رویکرد کلاسیک،  همه کارهای پیچیده ولی در نهایت بی ارزش 70% تا 80% از بودجه IT را به خود اختصاص میدادند، و به نوآوری هایی که بیشتر نیاز بود بهای کمتری داده میشد. رایانش ابری جایگزینی را به مدیران پیشنهاد میکند که اجازه تمرکز بر هسته مرکزی تجارتشان و اولویت هایشان را میدهد.
 3. تسریع و بهینه سازی فرایندهای کسب و کار. بسیاری از کسب و کارها امروزه هنوز نرم افزارهای هسته ای را راه اندازی میکنند که 20 یا حتی 25 سال پیش نصب میشد. و آن نرم افزارهای قرون وسطایی  فقط آنچه را انجام میدهند که برای آن طراحی شده اند، مشکل اینجاست که آنها به سادگی نمیتوانند با نوآوریهای دو دهه اخیر هماهنگ شوند.
 4. مدیریت نوآوری ها. رایانش ابری به مدیران اجازه میدهد با بکارگیری مجدد افراد و  بودجه فناوری اطلاعات از کارهای پرهزینه و بی ارزش جلوگیری کنند. برای مثال:
 • تحویل اطلاعات به موقع به تیم فروش در دستگاه های سیار
 • یکپارچه کردن زنجیره عرضه وتقاضا
 • کاهش تاخیر فرایندهای قدیمی با بازنگری آنها
 • تنظیم محصولات و خدمات جدید با نرم افزارها و سنسورهای هوشمند
 1.  انطباق و امنیت در سطح جهانی. رهبران کسب وکارها انتظار دارند شرکتهای رایانش ابری  قابلیت انطباق و امنیت در سطح جهانی را بدون استثنا ارائه کنند.

از دوازده ماه گذشته  مدیران تمام صنایع با آغوش باز از رایانش ابری استقبال کرده اند، نه تنها به عنوان هدف روشن صنعت IT بلکه به عنوان یک استراتژی حقیقی و تکنولوژی متحول کننده! شرکتهای خیلی بزرگی را می بینیم که به رایانش ابری گرایش پیدا کرده اند تا کارایی بیشتری داشته باشند در سیستم های اساسی مثل، برنامه ریزی مالی، زنجیره های تامین، حمایت از مشتری و…

برای مدیرانی که به دنبال تسهیل فناوری اطلاعات، ایجاد نوآوری، حذف هزینه های بی ارزش IT، وتسریع عملیات هستند، رایانش ابری مدل راهبردی است که زمان بکارگیری آن فرارسیده است.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید