برنامه شما جهت مهاجرت از Windows XP چیست ؟

صفحه اول » مقالات تخصصی » مقالات عمومی » برنامه شما جهت مهاجرت از Windows XP چیست ؟
برنامه شما جهت مهاجرت از Windows XP چیست ؟
4.8 (96%) 5 نظر

پشتیبانی رسمی از سیستم عامل Windows XP توسط شرکت مایکروسافت از ماه آوریل 2014 به پایان رسیده است، اما بسیاری از کاربران این سیستم عامل محبوب تصمیم به ادامه استفاده از آن دارند. موسسه تحقیقاتیTech Pro در یک بررسی انجام شده به مرور برنامه های آتی کاربران این سیستم عامل پرداخته است.

Windows XP

Windows XP

پشتیبانی رسمی از سیستم عامل Windows XP توسط شرکت مایکروسافت از ماه آوریل 2014 به پایان رسیده است، اما بسیاری از کاربران این سیستم عامل محبوب تصمیم به ادامه استفاده از آن دارند. موسسه تحقیقاتیTech Pro در یک نظرسنجی آنلاین و با مشارکت 641 پاسخ دهنده به بررسی برنامه های آینده کاربران این سیستم عامل پرداخته است. هدف از این نظرسنجی تعیین دلایل ادامه استفاده از این سیستم عامل (در صورتیکه کاربران تصمیم به ادامه استفاده از آن داشته باشند) و یا شناسایی سیستم عاملهای جایگزین جهت مهاجرت از این سیستم عامل به سوی آنها بوده است.

بررسی اولیه نتایج این نظرسنجی بسیار تعجب برانگیز بود، چرا که 37 درصد از پاسخ دهندگان ادعا کرده بودند که علی رغم ارائه نشدن آپدیت ها و وصله های امنیتی از سوی شرکت مایکروسافت به استفاده خود از این سیستم عامل ادامه خواهند داد.

نظرسنجی Window XP

سیستم عامل “ویندوز اکس پی” بیش از یک دهه به عنوان یکی از پرچمداران اصلی سهم بازار سیستم عامل رایانه های شخصی در بازار حضوری چشمگیر داشت. در حال حاضر Windows 7 این پرچم را در دست گرفته و در نتیجه سهم Windows XP از بازار در سالهای اخیر رو به کاهش بوده است. البته بر اساس آمارهای ارائه شده همچنان این سیستم عامل در حدود یک سوم سهم بازار رایانه های شخصی را در دست دارد به شکلی که این سهم بازار در حدود سه برابر مجموع سهم بازار سیستم عاملهای Windows 8 و Windows 8.1 است.

تمرکز این نظرسنجی برروی حوزه ها زیر است :

  • وجود برنامه برای زمان پایان پشتیبانی Windows XP
  • دلایل ادامه استفاده از Windows XP علیرغم شرایط فعلی
  • دلایل ترک Windows XP و مهاجرت به سیستم عاملهای دیگر
  • سیستم عامل ترجیح داده شده
  • برنامه برای رایانه های رومیزی (Desktop PC)
  • گزینه های جایگزین برای رایانه های رومیزی (Desktop PC)

برنامه برای ماشینهای که در حال حاضر از Windows XP استفاده میکنند

با توجه به اینکه بر اساس گزارشها بین 81 تا 100 درصد از رایانه های سازمانها از سیستم عامل Windows XP استفاده میکنند توقع میرود که همین درصد بالا برای قطع استفاده از این سیستم عامل، پس از پایان پشتیبانی رسمی آن اقدام خواهند کرد. اما ظاهرا نتیجه چیز دیگری است. نمودار زیر نشان میدهد که بیش از 60% از پاسخ دهندگان یا در حال حاضر از این سیستم عامل استفاده نمیکنند و یا آنرا با به سیستم عاملهای جدیدتر بروزرسانی خواهند کرد. این در حالی است که درصد بسیار زیادی هم ادعا کرده اند که به استفاده از این سیستم عامل ادامه خواهند داد.

برنامه برای ماشینهایی که در حال استفاده از Windows XP هستند

برنامه برای ماشینهایی که در حال استفاده از Windows XP هستند

 

دلایل تمایل به ادامه استفاده از سیستم عامل Windows XP

بطور کلی سه دلیل به عنوان دلایل اصلی ادامه استفاده از این سیستم عامل مطرح شده است : هزینه، نرم افزارهای کلیدی که نیازمند این سیستم عامل هستند، و طرز فکر اینکه “حالا که مشکلی نداره، پس چرا دستکاریش کنیم“. بیشترین گزینه انتخاب شده با میزان 40% به گزینه “حالا که داره کار میکنه، پس نیازی به تعویضش نیست” اختصاص داشت. رتبه دوم به گزینه وابستگی به نرم افزارهای کلیدی که برروی این سیستم عامل اجرا میشدند با 39% و در آخر هم گزینه هزینه با 21% گزینه های انتخاب شده جهت تمایل به تداوم استفاده از سیستم عامل Windows XP بوده اند.

دلایل تمایل به ادامه استفاده از Windows XP

دلایل تمایل به ادامه استفاده از Windows XP

 

شما میتوانید در صورت تمایل متن کامل گزارش اصلی را از اینجا دریافت کنید.

یک دیدگاه
  1. حسین شرفی تیر ۱۱, ۱۳۹۳در ۱۲:۵۱ ق.ظ

    یکی از مشتری های پر و پا قرص ویندوز ایکس پی، همین دستگاه های خودپرداز بانکهای ایران است ! که عمرا عوضش کنند. تازه اکثر ویندوزانشونم قفل شکسته است!

دیدگاه خود را ثبت کنید