GTD چیست ؟

GTD چیست ؟
3.3 (66.67%) 3 نظر

GTD مخفف رایجی برای Getting Things Done نام کتابی از David Allen است. این کتاب یک سامانه مدیریت زندگی و کار را برای باروری و انجام کارهای بیشتر با استرس کمتر پیشنهاد می‏کند.
پس از ارایه سمینارهای در زمینه باروری (Productivity) دیوید تکنیک‏هایی در زمینه مدیریت تعهدات، اطلاعات و ارتباطات طراحی کرد که منجر به طراحی سامانه‏ای با عنوان GTD شد.

Getting Things Done

Getting Things Done

کارایی این سامانه پیشگام در شرکت‏های متعددی تست شده‏است و تا کنون به بیش از نیم میلیون نفر در سراسر جهان آموزش داده شده است. GTD جایگاه خود را به عنوان یک سامانه کلاس اول در بسیاری از شرکت‏های معتبر دنیا یافته است.
سامانه‏ای پیشرفته که بدون اینکه محدود کننده باشد، به شما آمورش می‏دهد تا یک انباره کامل از تمامی کارها، تعهدات و اطلاعات در اختیار داشته باشید و آن را به صورت سیستماتیک بازبینی کنید. تنها در اینصورت است که می توانید با خیال راحت و بدون اینکه دچار استرس حاصل از حجم کارها باشید به انجام کارهای خود تمرکز کنید. اگر بدانید که در هر لحظه تمامی کارهایی که می توانید انجام بدهید چه هستند و شما چه انتخاب‏هایی دارید، می توانید به انتخاب خود در انجام یا عدم انجام آنها، اعتماد کنید.

GTD برای دستیابی به وضعیت آرامش و باروری گام‏های زیر را پیاده سازی می‏کند:

  • جمع‏آوری هرآنچه که توجه شما را به خود جلب می‏کند.
  • تعریف دقیق گام بعدی که منجر به دستیابی به نتیجه نهایی می‏شود.
  • سازماندهی سامانه یادآوری(Reminder) و اطلاعات به روش‏های ساده‏، در دسته بندی کاربردی بر اساس زمان و مکانی که شما به آنها نیاز دارید.
  • به روز رسانی اطلاعات بر اساس تمامی لایه های زندگی شما(روزمره، پروژه‏ها، مسؤلیت‏ها، چشم اندازها و اهداف کلی زندگی)

پیاده سازی GTD احساس سردرگمی را می‏کاهد و اعتماد به نفس را در ذهن شما مستقر می‏سازد و انرژی خلاقه ذهن شما را آزاد می‏سازد. GTD قابل پیاده‏سازی در زندگی شخصی شما و تمامی گونه‏ها و ساختارهای سازمانی می‏باشد.

مرکز آموزش رایزن سامانه گستر در نظر دارد تا در ادامه تابستان امسال کارگاهی آموزشی در این زمینه برگزار نماید. چنانچه تمایل به رزرو و یا کسب اطلاعات تکمیلی در این رابطه را دارید عبارت GTD را به شماره 02188508083 پیامک کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید