چارچوب DevOps چیست و به درد چه کسانی میخورد؟ (بخش اول)

صفحه اول » مقالات تخصصی » مقالات عمومی » چارچوب DevOps چیست و به درد چه کسانی میخورد؟ (بخش اول)
چارچوب DevOps چیست و به درد چه کسانی میخورد؟ (بخش اول)
5 (100%) 5 نظر

 

dev-ops

dev-ops

 

در ابتدا بگذارید به این سئوال اینگونه پاسخ بدهیم که در حال حاضر پاسخ دقیق و شفافی برای این سئوال وجود ندارد (DevOps چیست ؟). نظرات مختلفی مبنی بر اینکه این چارچوب چه عناوینی را تحت پوشش قرار میدهد و نمیدهد وجود دارد!

  • آیا یک فرهنگ است؟
  • آیا یک عنوان شغلی است؟
  • آیا روشی برای ایجاد نظم و ترتیب است؟
  • یا تنها یک سبک تفکر است؟

به نظر میرسد که زمان حال زمان تغییر و تحول است؛ پس بیایید فعلا خودمان را بیش از حد محدود نکنیم و در مقابل در رابطه با تمها (Theme)، ابزار و ایده های رایج در این حوزه صحبت کنیم.

تولد DevOps به منظور بهبود چابکی در ارائه خدمات فناوری اطلاعات اتفاق افتاد. فعالیتهای DevOps بر سه عنصر ارتباطات، همکاری و یکپارچگی واحدهای توسعه نرم افزار و واحدهای عملیاتی فناوری اطلاعات تاکید دارد. به جای داشتن دو تیم مستقل که کارها را هم به یکدیگر منتقل میکنند اما در واقع با یکدیگر همکاری و مشارکت ندارند، DevOps ضرورت همبستگی بین تیمهای توسعه نرم افزار و تیمهای عملیاتی را شناسایی کرده و از این طریق به سازمان کمک میکند تا نرم افزار و خدمات مورد نظر خود را با سرعت و کیفیت بهتری تولید کند.

در بخشهای بعدی معرفی DevOps اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار خواهیم داد. همچنین میتوانید جهت کسب اطلاعات کلی در رابطه با این چارچوب به لینک زیر مراجعه کرده و ویدیوی کوتاهی در این رابطه را مشاهده کنید:

 

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید