تحولی در دوره ها و مدارک ITIL با ITIL Practitioner

صفحه اول » مقالات تخصصی » مقالات عمومی » تحولی در دوره ها و مدارک ITIL با ITIL Practitioner
تحولی در دوره ها و مدارک ITIL با ITIL Practitioner
4.7 (94%) 10 نظر
ITIL Practitioner

ITIL Practitioner

در ماه فوریه سال 2016 میلادی موسسه AXELOS یکی از بنیادی ترین تغییرات چندین سال اخیر مرتبط با چارچوب ITIL را رسما معرفی کرد و آن افزوده شدن دوره و آزمون جدیدی به مجموع 11 دوره آموزشی قبلی این حوزه بود. دوره و مدرک جدید که تحت عنوان ITIL Practitioner معرفی شده است، در ساختار دوره های ITIL بعد از سطح Foundation و قبل از دوره های Intermediate قرار گرفته است. البته لازم به ذکر است که گذراندن آن برای افرادی که تمایل به دریافت مدرک ITIL Expert دارند اجباری نیست و میتوانند در صورت تمایل نسبت به شرکت در دوره و آزمون آن شرکت کنند.

اما هدف ITIL Practitioner چیست و مخاطب آن چه افرادی هستند؟

ارائه این دوره و مدرک جدید همراه با انتشار کتاب جدیدی تحت عنوان ITIL Practitioner Guidance از سوی موسسه AXELOS بوده است. انشار این کتاب مجموعه کتابهای اصلی ITIL را از 5 به 6 کتاب افزایش داده است. طبق تعریف موسسه AXELOS هدف از ارائه این سطح جدید مهارتی افزایش حداکثری توان و تخصص عملیاتی (و نه تنها تئوری) افراد و سازمانها در به خدمت گرفتن فراگیرترین چارچوب حوزه مدیریت خدمات فناوری اطلاعات یعنی همان ITIL است. دو عبارتی که بسیار در مباحث مرتبط با این دوره جدید شنیده میشوند عبارات Adopt و Adapt هستند و تاکید بر آن است که مخاطبین دوره میتوانند پس از آموزش لازم با تکیه بر مفاهیم کلیدی چرخه بهبود مستمر خدمت (CSI) در زمان به خدمت گرفتن و اقتباس از این چارچوب، بیشترین اثربخشی و کارآمدی مورد تصور را به دست بیاورند.

مخاطبان ابن دوره کلیه مشاوران، مدیران، و کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات هستند که با چارچوب ITIL آشنایی دارند و میخواهند از آن به شکلی اثربخش و کارآمد در سازمان خد و پروژه ها استفاده کنند. این دوره حتی برای افرادی که دارای مدارک ITIL Expert هستند هم میتواند بسیار کاربردی باشد.

ITIL Practitioner

ITIL Practitioner

 

ساختار دوره و نحوه آموزش

ساختار اصلی دوره آموزشی تکیه بر اجرای عملیات رویکرد بهبود مستمر خدمت (CSI Approach) داشته و استقرار چارچوب ITIL در یک سازمان را به عنوان یک تغییر سازمانی و اقدامی جهت بهبود شرایط فعلی سازمان در نظر گرفته است. مرکز آموزش رایزن سامانه گستر نیز همچون گذشته، همزمان با مراکز بین المللی و برای اولین بار در کشور اقدام به برگزاری این کارگاه آموزشی همراه با محتوای آموزشی اصلی و رسمی این دوره خواهد نمود. همچنین علاقمندان به دریافت مدرک بین المللی ITIL Practitioner نیز میتوانند پس از شرکت در این دوره نسبت به ثبت در آزمون رسمی آن نیز (از طریق رایزن سامانه گستر) اقدام نموده و پس از قبولی در آزمون گواهینامه مربوطه را نیز دریافت کنند.

ثبت نام در دوره ITIL Practitioner

مرکز آموزش رایزن سامانه گستر برای اولین بار در کشور و همزمان با مراکز بین المللی سطح دنیا طی روزهای 23 و 24 اردیبهشت ماه 1395 اقدام به برگزاری این دوره مهیج خواهد نمود. با توجه به ظرفیت بسیار محدود و پیش بینی تقاضای بسیار زیاد برای این دوره، فرصت را از دست نداده و همین الان نسبت به رزرو صندلی خود اقدام کنید. محتوای رسمی و بین المللی این دوره بسیار کاربردی و همراه و موردکاوی های متعدد طراحی شده است.

اطلاعات بیشتر

جایگاه دوره ITIL Practitioner در بین دیگر دوره های ITIL

همانطور که در بخشهای قبلی نیز اشاره شد این دوره بعد از سطح Foundation و قبل از دوره های Intermediate قرار گرفته است. شرکت در دوره رسمی و قبولی در آزمون مربوطه برای شما در مسیر ITIL Expert امتیاز به همراه خواهد داشت اما اجباری نیست و شما میتوانید بصورت اختیاری در آن شرکت کنید.

مدارک مرتبط با ITIL از Foundation تا Master

مدارک مرتبط با ITIL از Foundation تا Master

پیش ثبت نام دوره ITIL Expert

مرکز آموزش رایزن سامانه گستر طبق برنامه قبلی برای فصل بهار و تابستان 1395 اقدام به برگزاری دوره های میانی ITIL تحت عنوان ITIL Intermediate با هدف نهایی اخذ گواهینامه ITIL Expert خواهد نمود. لذا به منظور هرچه بهتر برگزار شدن مجموعه این دوره ها و تطابق آن با خواسته های مشتریان، این مرکز برای مدت محدودی اقدام به پیش ثبت نام برای این دوره ها خواهد نمود و سپس با برنامه ریزی متناسب بر اساس اطلاعات جمع آوری شده، نسبت به ثبت نام قطعی از بین افرادی که پیش ثبت نام کرده اند اقدام خواهد نمود (با توجه به اینکه ثبت نام قطعی از بین افراد پیش ثبت نام شده انجام خواهد شد، پس حتما فرم پیش ثبت نام را تکمیل فرمایید).

اطلاعات بیشتر

دیدگاه خود را ثبت کنید