ده دلیل عمده برای تصمیم گیری سازمان‌ها جهت استقرار “اداره مدیریت خدمت”

صفحه اول » مقالات تخصصی » مقالات تخصصی » ده دلیل عمده برای تصمیم گیری سازمان‌ها جهت استقرار “اداره مدیریت خدمت”
ده دلیل عمده برای تصمیم گیری سازمان‌ها جهت استقرار “اداره مدیریت خدمت”
4.8 (95.56%) 9 نظر

ایجاد اداره مدیریت خدمت در سازمان‌ها مستلزم وجود منابع کافی و نیز اشتیاق فراوان مدیریت سازمان می‌باشد. در ادامه منافع کلیدی و مهم استقرار اداره مدیریت خدمات که سازمان‌ها را ترغیب به این ایجاد آن می‌کند، بیان می‌شود.

1. بهبود کیفیت: با دار بودن رویکردی متمرکز بر بهبود مستمر خدمات در سازمان، تمامی خدمات و فرآیندهای مربوطه به میزان مناسبی بهبود می‌یابد و سازمان توجه خود را به بهبود تمام خدمات متناسب با وضعیت موجود و مطلوب آن معطوف می‌دارد.

2. کاهش دوباره‌کاری: سازمان با استقرار اداره مدیریت خدمات به طور قطع فرصتی پیدا خواهد کرد که به بهبود منابع مصرفی در این واحد بپردازد و استفاده از منابع و مدیریت دانش در این واحد را متعال نماید و نیز کارهای زائد و دوباره‌کاری‌ها را حذف نماید.

3. فرایندها و متدولوژی‌های منسجم: توسعه و پیاده‌سازی فرآیندهای منسجم، یکپارچه و استاندارد در واحد مدیریت خدمات سازمان

4. ارتقای کار حرفه‌ای و تخصصی پیرامون مدیریت خدمات: با دارا بودن واحدی مخصوص مدیریت خدمات، این امر به صورت حرفه‌ای و تخصص دنبال خواهد شد و رویکرد سازمان نسبت به آن به عنوان یک واحد مجزا در سازمان متفاوت خواهد بود.

5. افزایش قابلیت و صلاحیت مدیریت خدمات سازمان: با دارا بودن رویکردی منسجم در مدیریت خدمات سازمان، منابع سازمان در تعامل بیشتری با یکدیگر خواهند بود و درک بهتری از فرآیندهای مدیریت خدمات خواهند داشت.

6. ارتقای میزان ارزش‌آفرینی خدمات برای کسب‌وکار: با داشتن مدیریت و حاکمیت یکپارچه و منسجم در سازمان برای مدیریت خدمات ارائه شده به مشتریان، مدیران ارشد اطمینان خواهند داشت که خدمات فناوری اطلاعات همواره اهداف کسب‌وکار را تحقق خواهد بخشید و ارزش بالایی برای سازمان به ارمغان خواهند آورد.

7. پشتیبانی یکپارچه: رویکرد منسجم و متمرکز مدیریت خدمات فناوری اطلاعات در سازمان، امکان پشتیبانی مستمر خدمات را فراهم می‌آورد و مسئولیت هر یک از افراد در برابر خدمات ارائه شده به مشتری مشخص خواهد شد.

8. بهبود سابقه مدیریت خدمات فناوری اطلاعات در سازمان: با ایجاد یک واحد مدیریت خدمات اثربخش در سازمان تلاش‌های بیشمار و بی‌وقفه این واحد بیشتر و ملموس‌تر از قبل از سوی مدیریت ارشد احساس می‌شود.

9. انعطاف‌پذیری توان مدیریت خدمات: مدیریت خدمات فناوری اطلاعات به عنوان یک واحد مجزا به تقویت منابعی در راستای ارتقای عملکرد مدیریت خدمات می‌پردازد و در مواقع لزوم این منابع را در اختیار سایر واحدها قرار می‌دهد و سایر واحدها جهت رفع مشکلات خود می‌توانند از این منابع کمک بگیرند.

10. تخصص و تبحر در ابزار مدیریت خدمات: واحد مدیریت خدمات فناوری اطلاعات می‌توانند به طور تخصصی به انتخاب، ارزیابی، نگهداری و توسعه ابزار مدیریت خدمات فناوری اطلاعات در سازمان بپردازد.

دلایل فوق شاید انگیزه‎ای باشد برای مدیران ارشد سازمانی تا برنامه مناسبی جهت راه‌اندازی واحد مدیریت خدمات فناوری اطلاعات در سازمان خود طرح نمایند.

اولین دوره کارشناس مرکز پشتیبانی فناوری اطلاعات – Support Center Analyst

پیرو استقبال صورت گرفته از دو دوره Service Desk برگزار شده توسط این مرکز در سال گذشته، برای اولین بار دوره­ تخصصی کارشناس مرکز پشتیبانی فناوری اطلاعات در این حوزه تعریف شده است. محتوای ارائه شده در سه دوره که با همکاری موسسه HDI یا همان Help Desk Institute تولید شده است نیازهای آموزشی این جایگاه شغلی را شناسایی کرده و مهارتهای اجرایی افراد شرکت کننده در این دوره­ را به شکل چشمگیری افزایش خواهد داد. زمان برگزاری دوره برای 21 و 22 آبانماه برنامه ریزی شده است.

اطلاعات دوره

دیدگاه خود را ثبت کنید