سه دوره آموزشی ویژه مراکز پشتیبانی / میز خدمات فناوری اطلاعات

صفحه اول » مقالات تخصصی » وبلاگ » سه دوره آموزشی ویژه مراکز پشتیبانی / میز خدمات فناوری اطلاعات
سه دوره آموزشی ویژه مراکز پشتیبانی / میز خدمات فناوری اطلاعات
3.8 (75%) 8 نظر

پیرو استقبال صورت گرفته از دو دوره Service Desk برگزار شده توسط این مرکز در سال گذشته، سه مورد از دوره­ های برنامه ­ریزی شده برای فصل پاییز (این دوره ها در ابتدا برای شهریورماه برنامه ریزی شده بودند اما در نهایت به پاییز منتقل شدند) بصورت تخصصی در این حوزه تعریف شده است.

جایگاه Service Desk

جایگاه Service Desk

به جرات میتوان گفت که سازمانی وجود ندارد که در آن تیمی به منظور ارائه خدمات پشتیبانی فناوری اطلاعات تشکیل نشده باشد. ساختار این تیمها بر اساس بهروش­های موجود، در قالب سطوح مختلف تعریف می­گردند که سه سطح از سطوح رایج در سازمانها عبارتند از:

  • Support Center Manager
  • Support Center Team Lead
  • Support Center Analyst

محتوای ارائه شده در این سه دوره که با همکاری موسسه HDI یا همان Help Desk Institute تولید شده است نیازهای آموزشی هریک از این گروهها را شناسایی کرده و مهارتهای اجرایی افراد شرکت کننده در این دوره­ها را به شکل چشمگیری افزایش خواهد داد. این دوره­ها در کنار بررسی مفاهیم مورد نیازی نظیر معرفی برخی از فرآیندهای عملیاتی ITIL به بررسی مفاهیمی چون تکنیکهای اثربخش ارتباط با مشتریان (کاربران)، مهارتهای گوش دادن، راهکارهای شناسایی و حل مسائل، اصول رهبری و مدیریت تیم، تکنیک­های کاهش هزینه و … متناسب با هریک از این سه سطح پرداخته­ اند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هریک از این دوره ها میتوانید به برگه های اختصاصی هریک مراجعه کنید:

 

همچنین شما میتوانید جهت مشاهده و دریافت تقویم کامل آموزشی رایزن سامانه گستر به برگه رویدادهای پیش رو مراجعه کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید